Robaki to nic przyjemnego, a złapać je mogą niestety zarówno mruczki, jak i psiaki. My, ludzie, także nie jesteśmy na nie odporni, ale mamy więcej możliwości chronienia się i dbania o to, aby nie dostały się do naszego układu pokarmowego. Robaki mogą po cichu i podstępnie wyniszczać organizm, mnożyć się na potęgę i zabierać pupilowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. To przez nie zwierzak zaczyna słaniać się na nogach, ma paskudne biegunki, wymiotuje albo chudnie w oczach. Niektóre pasożyty wewnętrzne mogą też wywoływać anemię.
wtorek, 26 kwietnia 2022
piątek, 22 kwietnia 2022
Alergia na sierść psa u domownika - co zrobić?
Czy alergia na psią sierść musi oznaczać rozstanie z ukochanym czworonogiem? Nie zawsze! Okazuje się, że istnieją rasy psów przyjazne alergikom oraz sposoby na zminimalizowanie uciążliwych objawów. Podpowiadamy, jak żyć pod jednym dachem ze zwierzakiem, który uczula!
piątek, 8 kwietnia 2022
Gdy zaginie zaczipowany pies – co zrobić?
Nawet najbardziej pilnowany psiak potrafi się zagubić. Zazwyczaj dochodzi do tego podczas spaceru. Wystarczy chwila nieuwagi, donośmy huk albo inny hałas, który budzi niepokój, czasami również inny zwierzak i w efekcie mamy dramat: zaginął nam kudłacz. Z tego powodu należy zawsze wyprowadzać psiaka na spacery na smyczy. Smycz jest gwarancją bezpieczeństwa: nawet jeśli wydarzy się coś zupełnie niespodziewanego, mamy kontrolę nad psem. Awarie zdarzają się jednak wszędzie i w najmniej oczekiwanej sytuacji.